شماره های تماس با طراحی سایت مشهد
پست الکترونیک طراحی سایت مشهد

کدام عناصر طراحی در سئو شما موثر است ؟

آیا استفاده از رنگ و فونتهای متفاوت و زیبا در طراحی سایت حرفه ای در جذب بازدیدکننده هنگام خواندن مطلب شما موثر است؟

 

در واقع به دو دلیل استفاده از این روش مناسب نیست . دلیل اول آنست که ممکن است رنگ ها و فونت ها مطابق نظر بازدیدکننده نباشد و در نتیجه باعث می شود که مخاطبی که این رنگ و فونت مطابق سلیقه اش نیست کمتر به سایت رجوع کند. دلیل دیگر آن اینست که معمولا در مطالب هنگامی که تاکید بر روی موضوع خاصی داریم آن کلمه را با رنگ دیگر می آوریم ، که در نتیجه اگر در تمام متن از رنگ های مختلف استفاده کنیم در ارزیابی مطلب شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

اگر هدف شما اینست که با استفاده از رنگ ها و فونت های مختلف در ذهن مخاطب باقی بمانید بهتر است از این روش در نوشتن عناوین و هدر ها استفاده کنید . با این روش هم در ذهن مخاطب باقی مانده اید و هم از لحاظ سئوموثر عمل کرده اید.

همان طور که می دانیم موتور های جستجو به دنبال بررسی طرح های مختلف و عناصر طراحی شده بر روی صفحه وب هستند . در نتیجه تاکیدی بسیاری بر روی فونت های مختلف متون و رنگهای آنها ندارد .

استفاده از حالت Bold و  Italic تنها برای موتورهای جستجو تفسیر شده است. البته به تازگی نیز این پارامترها ارزش و جایگاه خود را  از دست داده اند ، چرا که برخی کاربران در قسمتهای غیر لازم از این پارامترها استفاده کرده اند .

در واقع مهم ترین عناصر متاتگ ها هستند ، تگ ها و ویژگی هایی که در پشته صحنه صفحه وب ( در داخل کد HTML ) قرار دارند. به عنوان مثال تگ های H1  ، H2 ، H3 برای تعیین ساختار محتوا و تعیین قسمت مهم آن در موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند. تنها عنوان صفحه شما باید با تگ H1 بیاید. ( همان طور که بسیاری از افراد از تگ H1 در نام بلاگ یا لوگوی خود استفاده می کنند )

در نهایت اولویت اصلی قبل از لود شدن ساید بار و کدهای دیگر با در دسترس بودن مطالب اصلی شماست.این یعنی اینکه در طراحی سایت شما اگر شما سایدبار و یک قسمت اصلی مطالب ، ساختار لود شدن فوتر و دیگر قسمت ها باید به نحوی طراحی شده باشد که اول قسمت مطالب اصلی شما کامل لود شود سپس بخش های دیگر سایت به ترتیب لود شوند.

منبع