شماره های تماس با طراحی سایت مشهد
پست الکترونیک طراحی سایت مشهد

۵ مزیت مهم شبکه های اجتماعی برای وب سایت


1. لینک بیلدینگ

مانور اصلی ما تا به امروز روی همین بخش بوده است. همیشه وقتی از شبکه های اجتماعی صحبت کرده ایم، در واقع به عنوان روشی از لینک بیلدینگ بوده است لذا در این پست بیشتر روی آن بحث نمیکنیم.

 

2. معرفی و ترویج برند

شبکه های اجتماعی در واقع بهترین محل برای برندینگ هستند چرا که کاربران مختلفی در آنها فعال بوده و با استفاده از این مورد خواهید توانست برند خود را به بهترین شکل ممکن معرفی نمایید. اینطور تصور کنید که امکان سخنرانی رایگان در بزرگترین دانشگاه کشور برای شما فراهم شده است تا هر چه دوست دارید بگویید!

البته نه تنها برای معرفی که برای تبلیغ برند خود هم می توانید از امکانات شبکه های اجتماعی بهره بگیرید. برای مثال می توانید گروه مخصوص برند خود را بسازید و در آن فعالیت مرتبط داشته باشید تا اعضا هر روز بیشتر از دیروز با آن آشنا شوند یا اینکه صفحه مخصوص خود را ایجاد نمایید.

کلاً تنوع بالای افراد فعال در شبکه های اجتماعی، این پتانسیل را به تمام برندها میدهد که بتوانند خود را معرفی و تبلیغ نمایند.

 

3. افزایش بازدید و ترافیک سایت

با فعالیت در این سایتها، میتوانید بازدید کننده خوبی به سایت خود جذب کنید که این مهم در ادامه می تواند افزایش درآمد شما را به همراه داشته باشد. در این مورد استفاده از ارتباطات در شبکه های اجتماعی، صفحات اختصاصی و گروهها مرسوم است که به نظر من بهترین روش استفاده از ارتباطات است چرا که معمولاً کلیک کردن روی لینکهای اشتراک گذاری شده شما از سوی افراد شبکه ارتباطیتان حتمی است. البته منظورم ارتباطاتی است که به دنبال واکنش به مطالب یکدیگر ایجاد شده باشد نه ارتباطاتی که صرفاً با اد کردن یک پروفایل و اکسپت کردن یک پروفایل دیگر اتفاق می افتد.

 

4. فروش

یکی از هیجان انگیزترین مزایای فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروش است. با داشتن صفحات و گروهها و حتی قرار دادن لینکهای محصولات خود، می توانید در صورت مناسب بودن محل، انتظار فروش داشته باشید. مثلاً با مدیریت صفحه ای درباره مد و انتشار لینک محصولاتی مثل ساعت و پوشاک میتوان به فروش امیدوار بود یا انتظار فروش خدماتی همانند هاستینگ و خدمات طراحی وب به فردی که می دانیم مدیر سایتی خاص است، بسیار بالاست.

 

5. مدیریت ارتباط با مشتریان و خدمات پس از فروش

این بخش هم بسیار هیجان انگیز است. تصور کنید محصولی را فروخته اید و کار پشتیبانی آن را روی صفحه اختصاصی سایت خود در فیس بوک یا گوگل پلاس انجام میدهید. هزینه فنی پیاده سازی این بخش پشتیبانی که اتفاقاً به تبلیغ برند شما نیز کمک خواهد کرد: صفر.

 

به همین سادگی میتوان از شبکه های اجتماعی برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو، افزایش فروش و پشتیبانی بهره گرفت.

 

منبع: وب آر جی بی