شماره های تماس با طراحی سایت مشهد
پست الکترونیک طراحی سایت مشهد

راهنمای کامل تغییر دامنه سایت بدون از دست رفتن ایندکس های گوگل

 

 

تغییر دامنه و تغییر نام برند ممکن هست همیشه در دوره کاری هر مدیر وب سایت یا هر کسب کاری اتفاق بیفتد ولی باید با توجه بسیار زیاد این مشکل را با بهترین راه حل ممکن حل نمود تا تمام تلاش های شما در سال های گذشته از بین نرود. خوب سوال خیلی زیادی از ما و دیگر وب سایت ها پرسیده شده است که :

چطور دامنه خودمان را به دامنه دیگر انتقال بدهیم ولی ایندکس ها و نتایج جستجوی ما در گوگل از بین نرود؟

 

نکته : تمام تغییرات ممکن هست زمانی را برای تکمیل شدن به خودش انتقال بدهد لطفا شکیبا باشید

 

در اولین قدم شما باید دامنه مورد نظر خودتان را ثبت کرده و DNS دامنه جدید را با DNS دامنه قدیمی که در یک سرور اگر می خواهید باشند یکی کنید بعد از ثبت و یکی کردن Dns ها حال شما باید دامنه جدید را نیز در همان اکانت گوگل وبمستر خودتان ثبت کرده و تایید نمایید .

 

تا این مرحله شما حدود 40 درصد از کار را انجام داده اید حال باید انتقال اطلاعات و انتقال فایل انجام بدهید که خیلی ساده می توانید به دو روش این کار را انجام بدهید .

 

1.روش اول انتقال فایل ها به هاست جدید (دامنه جدید )

2. Addon Domains کردن دامنه جدید روی دامنه قدیمی 

تغییر دامنه از Cpanel

همانطور که در تصویر می بنید خیلی ساده می توانید دامنه جدید را روی دامنه قبلی قرار بدهید فقط دقیقا باید همانجایی آدرس داده شود که فایل های مثلا جوملا یا وردپرس شما قرار دارند که معمولا اگر یک سایت دارید روی هاست خودتان همان public_html روت شما می باشد (محل قرار گیری فایل ها )

 

بعد از انجام مراحل بالا حال شما باید در فایل Htaccess موجود در بین فایل خودتان یک سری تغییرات و کد هایی را قرار بدهید تا به سادگی هرچه تمام تر دامنه قبلی شما با وارد شدن به دامنه جدید متقل گردد که بهترین عمل ریدایرکت 301 می باشد

تغییرات اچ تی اکسز

 

آخرین مرحله انتقال دامنه تغییر دامنه از گوگل وبمستر تولز می باشد. خوب برای این کار اول وارد اکانت خودتان شوید و سپس از تصویر چرخدنده بالا سمت راست گزینه change of address را کلیک کرده و در آخر صفحه دامنه مورد نظر برای انتقال را انتخاب کنید .

خوب به همین سادگی کار تمام شد فقط توجه داشته باشید که بر اساس مطالب و نتایج ثبت شده در گوکل به وسیله شما شاید چندین ساعت یا ماه ها طول بکشد تا کامل ایندکس شوید و این مورد خود به خود باعث افت رتبه وب سایت شما می شود 

 

مواردی که باعث می شود به روند ایندکس شدن وب سایت شما در تغییر دامنه کمک کند

  1. در شبکه های اجتماعی آدرس جدید مطالب و وب سایت خودتان را دوباره به اشتراک بگزارید 
  2. اطلاعاتی که با دامنه قدیمی ثبت کردید را ویرایش نمایید 
  3. تبلیغات برای دامنه جدید در نظر بگیرید 
  4. فعالیت خودتان را کمی افزایش بدهید 
  5. ایمیل سراسری به کاربران خودتان می تواند به شما بسیار کمک کند 
  6. از خبرنامه های خودتان استفاده کنید 
  7. تغییرات در انکرلینک های مطالب خود بدهید 

 

 منبع :seocommunity.ir